• Zbiórka harcerzy i harcerek 100 BDH "Zwiadowcy" Piotr Nawrocki

Harcerski Klub Turystyki Pieszej "Kiwaczki" Bernadeta Nawrocka, Piotr Nawrocki

Od początku istnienia szkoły  działają w niej gromady zuchowe i drużyny harcerskie.

Obecna 100 Bydgoska Drużyna Harcerska "Zwiadowcy" działa nieprzerwanie od 1977 roku.

Harcerze wyjeżdżają na biwaki, zloty, obozy i zimowiska.

Drużyna harcerska 100 BDH "Zwiadowcy" działa w naszej szkole od samego początku.

Patronem naszej drużyny jest sportowiec Janusz Kusociński, którego życiorys przybliżył nam drużynowy. Na zbiórkach uczymy się wielu ciekawych piosenek, pląsów oraz wierszyków.

Bliżej poznajemy historię naszej szkoły oraz ojczyzny. Bierzemy udział w wielu rajdach i wycieczkach, podczas których zdobywamy sprawności i odznaki.

Większość czasu spędzamy na świeżym powietrzu: bawimy się w podchody, gramy w bule oraz robimy wiele innych ciekawych rzeczy rozwijających nasz umysł oraz zdolności fizyczne i manualne. Często jeździmy na biwaki, integrujemy się z innymi drużynami podczas wieczornych zabaw przy ognisku.

Wraz z druhem Piotrem Nawrockim oraz druhną Bernadetą Nawrocką serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów do wstąpienia do naszej drużyny.

Do  zobaczenia!
        Czuwaj!